logo

Copyright ©2021 AliBaba Academy

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN BURS BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR MU ?

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İÇİN BURS BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR MU ? 

T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine verilen Yükseköğrenim Bursları ve Uluslararası Öğrenci Yükseköğrenim Bursları* için başvurular 1 Kasım - 15 Kasım 2021 tarihleri arasında kurumun internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır.

BAŞVURU TARİHLERİ : 1 KASIM-15 KASIM 2021

* Halen burs almakta olan öğrencilerin tekrar burs başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

* Burs başvurularının değerlendirme ve sonuç açıklama işlemlerine ait duyurular internet sitemiz üzerinden yapılacaktır. 2021 – 2022 eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim yılı boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle burs verilecek olup 2021 – 2022 eğitim yılında verilecek 

* Burs miktarı 600,00 TL’dir.

* Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.

*  Yabancı uyruklu öğrenciler burs başvurularını 99 ile başlayan 11 haneli yabancı kimlik numaraları ile ya da 11 haneli Mavi Kart Numaraları ile yapabilirler.

*    Başvuru sahibi öğrenci okumakta olduğu üniversitede, başvurusunu yaptığı kimlik numarası ile aktif öğrenci olarak kayıtlı olmalıdır.

*    Burs başvurusunu tamamlayan öğrencilerin Türkiye’de yasal yollarla kalmadığı ya da Türk Vatandaşlığı almaya hak kazandığının tespit edilmesi halinde başvuruları iptal edilir.

*     Evli öğrenciler başvuru formlarını doldururken anne/baba yerine eş, kardeş yerine çocuklarının bilgilerini girmelidirler. Örneğin evli bir yükseköğrenim öğrencisi; burs başvuru formunda yer alan aile fert sayısını girerken eş ve varsa çocuklarının toplam sayısını ya da başvuru formunda yer alan ailenin aylık gelir beyanını kendi ve eşinin toplam aylık gelirine göre beyan etmelidir. Başvuru kılavuzlarında konu ile ilgili açıklayıcı bilgiler yer almaktadır.

*   Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Eğitim Yardımları ve Yükseköğrenim Bursları için alınan başvurular açık kontenjanlarımız nispetinde, aşağıda belirtilen ilgili mevzuata göre öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

NOT: **Yapılan başvurular T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek olup yalnızca uygun görülen öğrencilere burs verilecektir. 

 

              *  VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Burs Başvurusu İçin Tıklayınız!

 

                              * BAŞVURU İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ  İÇİN KLAVUZA TIKLAYINIZ!

Burs başvuru formu dört bölümden oluşmaktadır.

Bu bölümler,

1. Öğrencinin Kimlik Bilgileri

2. Öğrencinin Okul Bilgileri

3. Öğrencinin Aile ve İletişim Bilgileri

4. Başvuru Onay’dır.

 

 

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar
  • DİYANA ŞEYH NEBİ:
    07.12.2022 19:15:11

    Merhabalar hocam ben Diana şehnebi Uşak üniversitesi'nde özel eğitim öğretmenliği okuyorum şu an KYK'da kalıyorum ve KYK ücretleri arttı ailem bu durumu karşılayamıyorum bursum yok üniversite öğrencisiyim ilk yılım babam vefat ettiği için bize bakan tek bir abim var ve abim çalışıyor fakat masraflarımızı karşılayamıyor çünkü çok bağlı lütfen bana yardım edebilir misiniz okulum için okumak istiyorum Ve ben bu yurt ücretlerini karşılayamazsam mecburen okulu bırakmak zorunda kalacağım okumak istiyorum lütfen bana yardım edin

Yorum Yapın